Blog

Akú knihu čítaš? Zmenilo ti to život?

„Tvoja myseľ ovláda tvoju biológiu.“

Bruce H. Lipton, PhD

 

Tvoja myseľ ovláda tvoju biológiu.

 

Chcem, aby bolo jasno v tom, že obyčajné prečítanie knihy – alebo akejkoľvek svojpomocnej knihy – a schopnosť porozumieť pojmom neposkytuje to, čo je potrebné na prepojenie niečieho podvedomia, aby čitateľ dosiahol svoje uzdravenie.

Pochopenie konceptu sa veľmi líši od jeho integrácie do každodenného života. Samoliečenie môžete dosiahnuť iba mimoriadnym zážitkom, ako je hlboký, emocionálny transformačný okamih alebo silná hypnóza, ako sú liečivé meditácie. Nie je ťažké to urobiť, ale nie je to niečo, čo väčšina ľudí zažila. Zahŕňa to dôverovať intuitívnemu poznaniu a pustiť príbeh podvedome, na ktorom väčšina ľudí zakladá svoje životné rozhodnutia bez toho, aby si to uvedomovala.

Poviem vám niekoľko základných princípov fungovania mysle. Bunky vášho tela iba nasledujú pokyny vydané nervovým systémom, mozgom. Interpretáciu vykonáva nervový systém. Môžete to ľahko vidieť, keď uvidíte dvoch ľudí reagovať na rovnaký stimul s veľmi odlišnými reakciami, jedným pozitívnym a druhým negatívnym. Ako sa vaše vnímanie mení, meníte správu, ktorú váš nervový systém komunikuje s bunkami vášho tela. Vaša myseľ ovláda vašu biológiu. O tom je placebo efekt; myseľ verí, že pilulka bude fungovať, a tak to funguje.

Zdroj: Bruce Lipton